שם הכותב: תאריך: 11 פברואר 2017

אני נמנית על אותם אנשים בעלי ידע ומודעות לתזונה בריאה, לאוכל שאני מכינה בביתי אני לא מוסיפה אבקות מרק למיניהן, במקדונלדס ילדיי לא היו מעולם והכריכים שהם לוקחים לבית הספר והגן הם מלחם מלא בלבד (אין צורך לרחם עליהם הם אוכלים שוקולד וגלידה כשאר ילדי העולם).
לכן, כבעלת חיבה לתזונה בריאה יוצא לי לעקוב אחר פועלו של שר הבריאות או כפי שנהוג לכנות זאת:
"מהפכת התזונה של ליצמן".
חברות המזון מייצרות בשבילנו, הצרכנים. בשביל שיהיה לנו קל יותר,מהיר יותר, נגיש וטעים.
האם טובת הציבור עומדת אל מול עיניהם כאשר הם מייצרים עבורינו את המזון או כמו רוב התאגידים הגדולים ששולטים בעולם מטרתם העיקרית ולפעמים אף היחידה היא למקסם את רווחיהם?
מבט חטוף על הרכיבים של רוב המאכלים שנמצאים על המדפים ברשתות המזון מספיק בשביל להבין שטובת הציבור מוטלת בספק, אך רבים מהצרכנים לא מודעים לכך או להשפעה של צריכת מאכלים אלו.
על פי משרד הבריאות, כמעט 23% מהתמותה בישראל היא תוצאה של תזונה לקויה והשמנה. ישראל נמצאת במקום הראשון בין מדינותOECD בצריכת סוכר ומובילה במספר מקרי המוות כתוצאה מסוכרת-נראה כי שר הבריאות ליצמן החליט להרים את הכפפה ויוצא בהצהרות נאורות ונחרצות(שלא נשמעות לרוב מפי פוליטיקאים)על תעשיית הג'אנק פוד, על מאכלים מסוימים שנמצאים במספר רב של בתים בישראל, על הנזקים מצריכת מאכלים רווים בסוכר ומלח ועל הרפורמות העתידות לבוא. נראה שעידן חדש בריא יותר ונקי מאינטרסים מגיע לו,בחלקנו אף מתעוררת התחושה שהנה נצליח ל"נצח" את התאגידים הגדולים שמוכרים לנו אוכל מזיק במסווה של מזין….
בעוד כמה חודשים צפויות להיכנס לתוקפן תקנות אותן קידם משרד הבריאות לסימון מוצרי מזון עם תכולה גבוהה של סוכר שומן ונתרן והגבלת פרסום מוצרים לא בריאים בערוצי תקשורת שלהם נחשפים ילדים ובני נוער.
היקף הבעיה הוא רחב ולפי משרד הבריאות כמחצית מהמוצרים הנמכרים ברשתות המזון יסומנו במדבקות אדומות! מוצרים שחשבנו כבריאים יפתיעו אותנו בקרוב עם מדבקה על האריזה המהודרת…כגון: גבינות מלוחות למיניהן, מעדנים לילדים מרקים ועוד.
נראה שהאישור על התקנות החל כבר לתת את אותותיו ולאחרונה החלו לצוץ פרסומים של מוצרי מזון מסוימים במתכון חדש מופחת נתרן, או פרסומות שובות לב על סוכר שפשוט נעלם לו….

ללא שם

שר הבריאות הצהיר לא פעם כי "אין לו פריימריז", הוא פועל ללא"מניעים פוליטיים" ובלי חנופות מיותרות לתאגידי המזון ובחירתו במשרד הבריאות היא על מנת שיוכל להציל אנשים.
יחד עם זאת ועל אף היוזמות המבורכות הדרך להציל אנשים עוד ארוכה …יוזמות אחרות של משרד הבריאות לא יצאו לפועל בגלל לחץ מתעשיית המזון.משרד הבריאות החליט משום מה להקל ולא להכניס לחובת הסימון במדבקות רכיבים בעייתיים כמו חומרים משמרים וצבעי מאכל מלאכותיים שנחשבים כמזיקים במיוחד לילדים ונמצאים בדברי מתיקה רבים, כמו כן, הטלת "מס שומן" או "מס סוכר" על המוצרים המזיקים, כפי שנהוג במדינות אחרות, לא תצא  לפועל בלחץ תעשיית המזון כמובן. גם נושאים אחרים כמו הגבלת תכולת שומן טראנס מזיק במוצרי מזון לא מופיע במסקנות הוועדה וגם לא העיסוק במשקאות המומתקים עם ממתיקים מלאכותיים, כל אלה היו מעלים עוד יותר את שיעור המוצרים המסומנים.
מוקדם לזקוף לזכות משרד הבריאות הצלחה בתחום, בשביל שינוי מהותי יש לעשות שני מהלכים משמעותיים: האחד, הסדרת תקנים מחמירים בייצור המזון מבלי להיכנע ללחצים מצד התעשייה, ראו לדוגמא את התקנים לשימוש בצבעי מאכל בישראל לעומת ארה"ב או אירופה.
והמהלך השני הוא חשוב לא פחות והוא הולך יד ביד עם המהלך הראשון והוא הסברה לצרכנים.
לחלקנו יש נגישות למידע או ידע בתחום אך לצרכנים רבים אחרים ממש לא, דוגמא להטעיה נפוצה של צרכנים:  פסטרמה "מנתח מלא" נחשבת בעיני רבים כבריאה, לא מעובדת וללא תוספת רכיבים, היא נמצאת כמעט בכל בית ו"מככבת" בכריכי הילדים בבית הספר, ההורים בטוחים שהם נותנים לילדיהם מנת חלבון בריאה אך מבדיקה שערכו דיאטניות נמצא כי אף שהן מנתח שלם, אין להן יתרונות תזונתיים, יש להן רשימות רכיבים ארוכות יחסית כמו מייצבים, חומרי טעם וריח, מלח וסוכרים קצת יותר פחמימות וכן כמויות גבוהות של נתרן.
יוזמת המדבקות זה צעד ראשון מדהים וחשוב אך הן יהיו חסרות תועלת אם הצרכנים לא מבינים את ההשלכות של כמות נתרן, סוכר וכדומה על גופינו ובריאותינו.לכן, זכותם לקבל את מירב המידע בצורה ברורה ופשוטה על החומרים שמוכנסים למזון אותו אנחנו קונים.
כולי תקווה ששר הבריאות הנוכחי לא יתקפל לדרישות התאגידים, יעמוד איתן על עקרונותיו ויתחיל מסורת חדשה שבה הצרכנים ובריאותם חשובה יותר מקשרי ידידות אדוקים עם בעלי תאגידי המזון הגדולים ושאלו ישפיעו על החלטות התאגידים בתהליכי הייצור של האוכל שלנו.

תגובות סגורות.