שם הכותב: תאריך: 08 ספטמבר 2013

שנת הלימודים האקדמית הסתיימה ואנו מתקרבים לראש השנה. אין זמן יותר טוב מזה לסכם ולהציג את מגוון הפרויקטים והפעילויות שהמרכז לאחריות תאגידית פיתח וקידם בשנה האחרונה.

עקרונית – בעשייתנו השוטפת אנו מתנהגים ונוהגים על פי אמות המידה והפילוסופיה של התחום. אנו עושים זאת בקשב, בהיענות (ואם לא אזי תוך הסבר), בשקיפות, בתהייה ובהנחיה עם כלל בעלי העניין ביניהם:

בקמפוס – סגלים אקדמיים ומנהליים בביה"ס ובקמפוס כולו, סטודנטים ואגודת הסטודנטים, הנהלת המסלול, חברת פלס, בוגרים.

ב"שטח" – קשר עם אחראי CSR בחברות ובארגונים השונים, התאחדות התעשיינים, המשרד לאיכות הסביבה, עיריית ראשל"צ, עמותות שונות ועוד.

אז מה היה לנו?

הרחבת הסגל האקדמי

גיוס פרופסור בני גידרון – מומחה בתחום המגזר השלישי וניהול מלכ"רים, המאפשר מחקר, הוראה ולימוד בתחום החדש יחסית של עסקים חברתיים.

הקמת ה"סיירת"

בתהליך ממוקד זיהינו סטודנטים שחושבים אחרת, "מחוץ לקופסא". יצרנו קבוצה שמורכבת מסטודנטים ובוגרים, מבתי הספר השונים במכללה, אשר בוחרים להשפיע ולמנף רעיונותיהם ויוזמות לטובת כל בעלי העניין של המכללה – סטודנטים, בוגרים, עובדי סגל מנהלי ואקדמי, עובדי קבלן.

במפגשים תקופתיים שאנו מקיימים יש אפשרות לסטודנטים להציג רעיונות חדשים, להתייעץ ולהסתייע בניסיון חברי הסיירת ולקדם כל נושא הקשור לרווחת כל בעלי העניין של המכללה. לאורך המפגשים שהתקיימו הסיירת נפגשה עם נציגים שונים של הנהלת המכללה, הציגה בפניהם שאלות ורעיונות שבהמשך הובילו לשיתופי פעולה שונים.

הסיירת, כנציגי "השטח" שלנו, ממשיכים גם לאורך חופשת הקיץ להציף נושאים שמצריכים טיפול ומעדכנים על מה שקורה בשטח, בקמפוס.

בשנת הלימודים הקרובה חברי הסיירת ינהלו פרויקטים ויעמדו בראשם. פעילות זו תהיה על בסיס מלגות מעורבות חברתית כהוקרה על מעורבותם ופעילותם עד כה. בנוסף, תועברנה הרצאות אקדמיות מקצועיות בנושאים שנבחרו על ידם.

מספר דוגמאות למיזמים שהסיירת קידמה במהלך השנה:  לוח טרמפים, נראות של עובדי קבלן, גינה קהילתית במכללה, קיום יום ניקיון הפוך (סטודנטים מחליפים את עובדי הניקיון לשעה אחת ביום נבחר) ועוד.

הסיירת ועובדי ביה"ס בסיור בפארק אריאל שרון – סיור לסיכום שנת העשייה הראשונה

הסיירת ועובדי ביה"ס בסיור בפארק אריאל שרון – סיור לסיכום שנת העשייה הראשונה

מינוף והרחבה של  אמצעי המחזור במכללה      

באמצעות תרומה משמעותית של בנק הפועלים, מתאפשר לקמפוס ללבוש כסות ירוקה ולשפר נראות והתנהלות. ייפרסו  אמצעי מחזור חדשים ומגוונים. מיכלים לאיסוף בקבוקים ופחיות (הכסף מהמחזור יועבר לרווחת הסטודנטים), מיכלים לאיסוף בגדים משומשים (הבגדים יתרמו לבית חב"ד נאות אשלים בראשון לציון), מיכלים לאיסוף פלורוסנטים ותיבות אישיות לאיסוף נייר במשרד.

02

לתהליך שותפים הנהלת המסלול (מכללה), ביה"ס למנהל עסקים, אגף התפעול ולוגיסטיקה ואגודת הסטודנטים.

השינוי המשמעותי ילווה בתהליך הסברה לשיפור ההתנהלות האישית והציבורית של כל הנוכחים בקמפוס.

זוהי רק תחילתה של חשיבה ועשייה סביבתית משמעותית. הפרויקט מצטרף לתהליך איסוף תרופות ישנות שנמצא בראשיתו ויקודם גם כן בתחילת השנה וכן, לאמצעי המחזור שקיימים כבר היום במכללה- מיכלים לאיסוף בטריות אשר מפוזרים בכל מבני הקמפוס, מיכל למחזור שמן משומש אשר ממוקם ליד מתחם ההסעדה ומיכל למחזור פסולת אלקטרונית הממוקם בכניסה לשער 2.

הובלת שיח משתף של ובין בעלי עניין

כמי שמאמינים שמחלוקות ואי הבנות נוצרים בגלל תקשורת לקויה יזמנו ואנו גאים להוביל מפגשים המתמקדים סביב תימה מרכזית. המפגשים מונחים על-ידי אנשי מקצוע המאפשרים הכרות ובניית אמון, הצגת כל עמדות של בעלי העניין המשותף, הבנה היקפית של הנושאים במחלוקת ודיאלוג סביב הנושא הנבחר.

בסיוע תרומה מקרן ריצ' השקנו מפגשים בנושא "יחסי עובדים-מעסיקים" בליוויה האקדמי של ד"ר תמר ברקאי וכן, בנושא "איתור חסמים ברישוי עסקים והסרתם" בשיתוף מקצועי עם אמון הציבור.

כל קבוצת מפגשים שכזו מלווה ע"י חוקר/ת, אשר את ניירות העמדה והמחקר ננגיש  לכל המעוניין.

פיתוח מחקר אקדמי

באמצעות שיתופי פעולה ותמיכה של גופות מוסדיים, התחלנו במחקרים של נושאים אקטואליים אשר נבחרו בשיתוף עם אותם גופים. המחקרים מתבצעים ע"י פוסט- דוקטורנטים שנבחרו לאחר תהליך מיון. לאורך המחקר הם מלווים במנחים אקדמיים מובילים בתחומם מביה"ס למנהל עסקים, ומסתייעים בידע המקצועי של הגופות המוסדיים. בתום ביצוע המחקרים, התוצאות יפורסמו במקורות האקדמיים והמקצועיים המתאימים.

Green Paper

כך נקראת יוזמת האיחוד האירופי, ארה"ב ומדינות נוספות, שמטרתו לשתף את כל בעלי העניין בקבלת החלטות במגוון נושאים. גם אנחנו השקנו תהליך חוצה בית הספר למנע"ס לבחינת ההתנהלות הפנים ארגונית. המטרה היא ל"שים יד על הדופק", לשמוע מה הצרכים והרעיונות של כל מי שמרגיש/ה שייך לבית הספר- סטודנטים, בוגרים, סגל מנהלי, סגל אקדמי.

בכוונת הפרויקט לבחון את ההתנהלות הבית ספרית בנושאים כדוגמת:

סביבת עבודה, שקיפות ודיווח, זכויות עובדים, פרסום ושיווק, מעורבות בקהילה, איכות סביבה וקיימות וכו'.

עד כה התקיימו שני מפגשים בהם המשתתפים הציפו בעיות ורעיונות המתקשרים לנושאים שהוצגו לעיל ונוספים.

עד למפגש הבא, שעתיד להתקיים בתחילת אוקטובר, הקבוצה השותפה לתהליך תחולק לצוותים ויחלו לאסוף ממצאים באופן מקיף לגיבוש תמונת מצב מלאה והצעת דרכים לפתרונות.

התהליך סובל מחבלי לידה שאנו מקווים שיחלפו ויאפשרו שינוי תוך הסתכלות במראה של כולנו.

מסירת ציוד שאינו בשימוש במכללה

בעקבות שיפוצים ושינויים שהמכללה עוברת, סוגים שונים של ציוד מוחלפים לטובת ציוד חדיש יותר. המרכז החליט לטפל בציוד הישן שנאגר והעברתו לטובת עמותות וארגונים הזקוקים לכך. במהלך השנה חלק מהציוד הועבר למכינה "אחד משלנו" .

03

ציוד נוסף נמצא במכללה אך ישנה בעיית שינוע לעמותות שזקוקות לו. מי שמעוניין לסייע בהיבט זה ניתן לפנות לפרטי התקשרות המופיעים בסוף הפוסט.

קורס פרקטיקום לתלמידי BA

המרכז חבר לאסיף אסטרטגיות ליצירת קורס ייחודי המאפשר לסטודנטים לקחת חלק בפרויקט בעל אופי יישומי- חברתי- סביבתי. הקורס ייפתח לראשונה כפיילוט בשנת הלימודים תשע"ד. הקורס משלב למידה תאורטית עם פרקטיקום בשטח ורק סטודנטים שיעברו ראיון קבלה יוכלו להשתתף בו. בפעילות שתתבסס על עבודה בצוותים, הסטודנטים ישתלבו בחברות עסקיות ויעסקו בחשיפה ובכימות של היבטים סביבתיים וחברתיים. תוצרי העבודה שלהם ישמשו בחברות להטמעת תרבות ארגונית המתחשבת בהיבטים הללו.

זו היא הזדמנות ייחודית לבחון מקרוב את השינוי הגלובאלי והמעבר של מושגים כמו אחריות חברתית וסביבתית, מחזון- לפעילות אמיתית ומדידה בשטח.

דוכן עמותת "שכולו טוב"

העמותה הוקמה ע"י עירד אייכלר, בוגר תואר שני בבית הספר למנהל עסקים. במסגרת פעילות המרכז בפיתוח וסיוע לעסקים חברתיים ובעזרת אימוץ יוזמות של בוגרי ביה"ס למנע"ס, הוחלט על מיקום דוכן קבוע במכללה אחת לכמה שבועות. היוזמה התאפשרה בשת"פ של חברת פלס (החברה הכלכלית של המכללה) . לקריאה נוספת על עמותת "שכולו טוב".

ומה הדרך הכי טובה לסיים את הפוסט באמצעות אזכור הפלטפורמה בה אנו פועלים על בסיס יומיומי-

בלוג המרכז לאחריות תאגידית

הבלוג הושק בינואר 2013 ומנוהל ע"י ניצן דימנד ועמרי דלאל. באמצעות הבלוג אנו מחויבים לעורר מודעות ושיח משתף לקשת הנושאים הכלולים במונח אחריות תאגידית. הוא פועל כמרכז ידע פתוח, חופשי, עדכני, נגיש ודינמי בתחום.

נאחל לכל שנה של עשייה מרתקת, פורייה ומוצלחת. להמשך המצאת דרכים חדשות יחדיו!

מעוניין/ת להצטרף לצוות הכותבים של הבלוג? רוצה לשמוע בהרחבה על פעילויות המרכז ולשתף פעולה  ? ניתן ליצור קשר ישירות –

ענת (נתי) רוטשטיין   anatro@hdq.colman.ac.il , 03-963742

שייך לנושאים: אחריות תאגידית

תגובות סגורות.