שם הכותב: תאריך: 26 יוני 2017

שם:

יהונתן משה חבר

מאיפה בארץ?DCIM101GOPRO

גר בירושלים

מנהל עסקים, התמחות בחשבונאות.

מה הקשר שלך לאחריות חברתית תאגידית?

בעיני השאלה היותר נכונה היא , מה הקשר שלי ל״אחריות״ כערך? נכנסתי למלגה מתוך ראייה והרצון שלי לתרום ולשפר את הסביבה שבה אני חי.

איזה שינוי הכי תרצה לראות שקורה בחברה הישראלית היום?

הייתי מעוניין לראות את ההנהגה שלנו תופסת את עצמה בידיים ומתחילה להבין שלכל החלטה, צעד שהם עושים יש השלכות, וכלל אזרחי מדינת ישראל ניזוקים מ״המשחקי״ פוליטיקה שלהם. ברגע שזה יפסק ויתחילו לעשות בשביל ישראל ולא משחקי פוליטיקה אני מאמין שהחברה תראה יותר סובלנות כלפי האחר ויותר אכפתיות.

אילו פרויקטים אתה מתכנן לנו לשנה הנוכחית?

אני עוסק בתוכנית שמטרתה לקדם תרומות אוכל לעובדי הקבל במכללה. מתוך ראייה של תמיכה באוכלוסיית העובדי קבלן במכללה, ומתוך מחשבה על מיצוי מקסימאלי של המזון במכללה.

אילו פרויקטים את/ה חולם להוביל בעתיד?

חלומות זו מילה גדולה, אבל אם כבר לחלום, אז לחלום בגדול!

הייתי רוצה להוביל לפתח את המודעות שלנו כחברה על הסביבה כלפי איכות הסביבה והחי שחיים עמנו על אותו כדור הארץ. בנוסף הייתי רוצה לתרום בהסברה על ישראל, בעיני בשני נושאים אלו אנחנו לוקים בחסר.

כיצד את/ה רואה/מבינ/ה את תחום / עולם האחריות חברתית תאגידית?

אני חושב שזהו נושא שתמיד היה קיים אך לא יחסו לו חשיבות או קראו לו כך. זהו תחום שמתפתח מאוד בעולם המערבי ורק צובר תאוצה. בנוסף אני שמח שסוף סוף תאגידים מתחילים להבין שלמעשים שלהם יש השפעה על החברה והסביבה  וגם אם לא ישירה.. לשמחתי ערך ״ההירתמות״ למען ״האחר״ רק עולה בשנים האחרונות ויחד עם כלל הרשתיות החברתיות והזמינות של המידע הוא נפיץ יותר מאי פעם ולכן החשיפה של מעשים טובים הולכת וגדלה מידי יום.

ספר לנו על ארגון חברתי שאתה מעריך את פועלו​:

קשה לי מאוד להצביע על ארגון אחד שאני מעריך ביותר אבל בגדול הערכתי הרבה ביותר הולכת אל בני הנוער שמתנדבים ויוצאים לשנות שירות ומכינות.

אבל אם אאלץ לבחור שני ארגונים, אבחר בעמותת איילים שנחשפתי אליה לאחרונה. עמותה אשר מטרתה לפתח את ההתיישבות בגליל והנגב ולאחרונה פתחה אפילו כפר סטודנטים בלוד. בנוסף להתיישבות היא גם עוזרת בהתערבבות בקהילה למקומות אליה היא מגיעה ומפתחת אותה.

ומרכז "אהטה" זהו מרכז שעוסק בקידום ומימוש יכולתן של נשים יוצאות אתיופיה. המרכז מקדם את עצמאותן של נשים מהעדה האתיופית ע״י מימוש כלכלי של כישוריהן ביצירת כלי בית אותנטיים אתיופים החל מכלי חרסינה לקליעת סלים וכיסויי חלות. מטרת הארגון לקדם כלכלה עצמאית ומכובדת לנשים אלו.

שייך לנושאים: אחריות תאגידית

תגובות סגורות.