שם הכותב: תאריך: 06 מרץ 2014

יום האישה הבינלאומי, שנקרא במקור "יום הפועלות הבינלאומי", מצוין ב-8 במרץ בכל שנה. מוקד החגיגות נע בין ציון כללי של כבוד ואהבה כלפי נשים לבין ציון ההישגים הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים של נשים. אנחנו במרכז לאחריות תאגידית נקדיש השבוע את תשומת הלב לנושא.

 

 


 ברוכים הבאים לערד: העירייה הכי נשית בישראל

עיריית ערד היא המקום היחיד במגזר הציבורי בו יש רוב של מנהלות על מנהלים. למרות זאת נשים בישראל עדיין מרוויחות כ-35% פחות מגברים באותם תפקידים ניהוליים. "איפה שיש נשים התקשורת בין המחלקות זורמת יותר", אומרת מנהלת בעירייה.


 "פורצות מסגרות – הכסף הוא (גם) שלנו"

מקסין פסברג מנכל"ית אינטל ישראל וסגנית נשיא אינטל העולמי, אתי רוטר מנכ"ל משותף קסטרו ויהודית ריכטר, מנכ"ל מדינול, ישתתפו באירוע יום האישה הבינלאומי לזכרה של השרה לשעבר שולמית אלוני ז"ל, של הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בראשות ח"כ עליזה לביא. הכנס התקיים ביום ג' , א' אדר ב', 4 במרץ 2014, באודיטוריום הכנסת.

הכסף-הוא-גם-שלנו

 


 יום העצמה נשית בקמפוס המסלול האקדמי המכללה למנהל

בשבוע שעבר קיימה אגודת הסטודנטים יום העצמה נשית לרגל יום האישה הבינלאומי שיחול ב-8/3 . את היום יזמה מור גולן, רמ"ח המילואים של האגודה. נאוה קורמן – מרצה בביה"ס למנע"ס ואחראית למניעת הטרדה מינית במסלול האקדמי המכללה למנהל, קיימה בשיתוף עם אגודת הסטודנטים יום להגברת המודעות לנושא הטרדה מינית ב- 26.2.14.

לקריאת הפוסט המלא שפורסם כאן אצלנו בבלוג>>http://bit.ly/1lANIKP

1614097_732714710095667_1345591580_o

 


"פרץ של שוביניזם"

ברוורמן: "זהבית כהן, הפקידה מאי.די.בי"
רגע לפני יום האישה הבינלאומי פולט יו"ר ועדת הכלכלה אמירה שוביניסטית כלפי מנכ"לית בכירה במשק. האם היה אומר את אותו דבר על מנכ"ל?

לקריאת הפוסט המלא שפורסם בדה מארקר>>http://www.themarker.com/career/1.2254513

זהבית כהן

זהבית כהן
צילום: עופר וקנין


"ברור לי שכדי להצליח בתפקיד וגם להיות אימא, את עבודות הבית אני קונה בשכר"

"אני לא בלבוסטה מצטיינת, ולא רחצתי כלים 3 שנים" ■ "נשים מצפות שהמערכת תכיר בעבודתן הטובה. זה לא עובד ככה" ■ בראיון לרגל יום האשה מדברת יעל אלמוג, מנכ"לית Foundation-IFRS העולמית, על נשים-מנהלות בסביבה גברית, על פערי שכר ועל אמהות.

לקריאת הפוסט המלא שפורסם בדה מארקר>> http://www.themarker.com/career/1.2261668

יעל אלמוג. "שינויים נותנים המון דרייב ותנועה בחיים. אסור להיתקע"

יעל אלמוג. "שינויים נותנים המון דרייב ותנועה בחיים. אסור להיתקע"
צילום: מיכל פתאל


10 מקומות העבודה שהכי טובים לנשים!

בזכות הקידום, בזכות ההתחשבות והגמישות, בזכות ההטבות ובזכות ההבנה שלהיות טובים לנשים זה גם להיות טובים לגברים. קבלו את 10 החברות שהגיעו למקומות הראשונים בפרויקט יום האישה של סלונה.

לכתבות נוספות הקליקו על התמונה>>>

 


ירידה במספר הנשים בתפקידי ניהול בכירים

יום האישה יצוין השנה על רקע נתונים מטרידים: מדד קטליסט חושף ירידה בשיעור היו"ריות, המנכ"ליות והמנהלות בחברות במדד ת"א 100, ובדיקת BDI-COFACE מגלה כי שיעור המנכ"ליות ב-500 החברות המובילות במשק הוא 5.4% בלבד. אילו חברות דווקא בולטות בשיעור גבוה של נשים בכירות?

לקריאת הכתבה המלאה>>http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4495570,00.html 

  ()

 


 

כשאיציק מרקו פגש את עמירה דותן

"אישה מדהימה ואינטליגנטית, שהגיעה לפסגה בעולם של גברים, צברה עשרות שנות ניסיון והסכימה לשתף אותנו בתובנות שלה. אני מקווה שתלמדו ממנה לפחות כמו שאני למדתי…" כך סיכם איציק מרקו את הראיון שערך עם עמירה דותן, העומדת בראש המרכז לאחריות.

לקריאת הפוסט המלא הקליקו>>>http://bit.ly/1fqHN2E

עמירה דותן


ביום שבת ה-8/3, רשת גימל מצטרפת לחגיגות יום האישה, ומייחדת את השידורים, כמחווה לנשים ב"שבת נשית" – שירי נשים, קולות נשים ושדרניות נשים. שבת, 8 במרס, מעשר בבוקר ועד שבע בערב. האזנה נעימה (:
לשמיעת השידור הקליקו על התמונה. 
רגע לפני שהשבת נכנסת,<br /><br /><br /><br /><br />
מחר רשת גימל מצטרפת לחגיגות יום האישה, ומייחדת את השידורים, כמחווה לנשים ב"שבת נשית" - שירי נשים, קולות נשים ושדרניות נשים. שבת, 8 במרס, מעשר בבוקר ועד שבע בערב. האזנה נעימה (:

 

"נשים בהייטק בחו"ל לא חושבות על ילדים ומשפחה, בישראל אין לנו ברירה"

נשים כמו שריל סנדברג ומריסה מאייר יוצרות רושם שתקרת הזכוכית, לפחות בהייטק, נופצה כבר מזמן. האם זה כך גם במדינת הסטארטאפ? שאלנו נשים שטיפסו לצמרת ההנהלה בחברות הייטק על המצב בתעשייה, על החוויה האישית שלהן ומה הן ממליצות לאלו שרוצות להתקדם

לכתבה שפורסמה בכלכליסט הקליקו>> http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3625993,00.html?dcRef=ynet 

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול המיליארדרית של פייסבוק. ניפצה את תקרת הזכוכית

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול המיליארדרית של פייסבוק. ניפצה את תקרת הזכוכית
צילום: בלומברג

תגובות סגורות.