שם הכותב: תאריך: 22 מאי 2016

עיניו של רוברט נשטפו בדמעות של אושר, הוא לא יכול היה להאמין,
פתאום הפחד לקח צעד אחד לאחור ויאוש מוחלט נשטף בתקווה.
שש מילים שינו את הסיוט שעבר עליו בשבועות האחרונים והדיר שינה מעיניו,
ואז המנהל שלו חזר שוב על המילים "החברה תממן את הניתוח של אשתך.

השבוע צוין בפעם העשרים ואחת יום המשפחות הבין לאומי של ארגון יוניצף של האו"ם.
כבכל שנה ב 15 במאי מושם דגש על תפקידן של המשפחות בתרבות הגלובאלית במטרה לשים קץ לעוני, לפתח כלכלה משתפת, חברתית ואישית, וכל זאת תוך שמירה על הסביבה. מטרת העל היא הגעה לנקודת היעד עד שנת 2030.

pexels-photo-27118-large

ואיך זה קשור לתאגידים?
מאחר ומשפחות עדיין, וככל הנראה תמיד תמשכנה, להוות את יחידת הבסיס של החברה האזרחית – הן  הכרחיות להישרדותם של כל סוגי העסקים, החל מקטנים וכלה בקונצרנים ענקיים.
כאשר משפחות סובלות מעוני, מחלות וקשיים יום יומיים, סובלים מהם גם התאגידים. אורח חיים קשה גורם להאטה כלכלית, ירידה בצמיחה ובסופו של דבר לנפילתם של תאגידים.

בעידן האידיאולוגי בו אנו חיים לא די ברווחתם של מחזיקי המניות או אפילו עובדי החברה. מחקרים מראים כי ישנה מגמה הולכת וגדלה של צרכנים המעדיפים לשלם תעריפים גבוהים יותר עבור מוצרים ושירותים, ובלבד שיגיעו מתאגידים בעלי אחריות פעילה כלפי סביבתם – בדרך של הגנה או תרומה.

בעידן האינטרנט לא ניתן לטאטא עובדות מתחת לשטיח- לשפוך חומרים מזהמים לנהרות, להעסיק עובדים בתת תנאים ועוד, מבלי שאלו יתגלו. אמנם הדרך לאוטופיה בתחום זה ארוכה ומייגעת, אך היא כבר בעיצומה וחברות מסחריות רבות כבר מבינות שבמשחק ישנם חוקים חדשים – ומי שלא יעמוד בהם ימצא עצמו בחוץ.

הנושא המרכזי של יום המשפחות בשנת 2016 התמקד במטרה בת קיימא השלישית של הפרויקט: לוודא אורח חיים בריא ורווחה אישית בכל הגילאים.

ומה לגבי רוברט?
רוברט הוא שם בדוי לעובד חברה אמיתי ששמע את המילים הללו. זו דוגמה מאוד נדירה וניתן לומר שאפילו קיצונית, אבל עדיין כזו שמראה שינוי אמיתי ומשמעותי בדרך בה חברות רואות את מקומן כחלק מהמערכת האקולוגית החדשה של תאגיד וקהילה. אז מה אתם אומרים – נצליח לעמוד ביעד של שנת 2030 או שזה ישאר רק עוד מספר יפה?

אתם מוזמנים לחקור מהי עמדת החברה בה אתם עובדים בנושא ולקרוא עוד על יום המשפחות הבין לאומי 2016 באתר האו"ם.

תגובות סגורות.