שם הכותב: תאריך: 07 אוגוסט 2016

שמי אלמוג שדה, סטודנטית שנה שניה לתואר במנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. זכיתי בהזדמנות שלא תחזור, להשתתף בפרויקט- "סטודנטים משפיעים בכנסת ישראל", לצערי מסיבות שלא יכלתי לצפות מראש, נאלצתי לסיים את השתתפותי בפרויקט בחצי הדרך.

אספר ואתן קצת רקע על החוויה המדהימה שעברתי, מלאת למידה והשכלה עצמית במגוון תחומים.

עוד ברגעים הראשונים שבהם התקבלתי לפרויקט התרגשתי כל כך מההזדמנות והזכות להיות חלק מפרויקט שכזה.

מאוד רציתי להתקבל לפרויקט מכמה סיבות ראשית, יש לי רצון ושאיפה ללמוד דברים חדשים, אני מאוד נהנית מהתהליך ומה שזה נותן לי להמשך דרכי.

שנית, לצערי ההיכרות שלי עם הכנסת ועל פוליקטיקה בכלל היה לוקה בחסר לכן מאוד שמחתי וציפיתי להיות חלק מפרויקט כזה ולקבל חשיפה למקום ולמערכת מבפנים ובאותה נשימה לתרום מהיכולות שלי לפרויקט זה.

לשמחתי הרבה, ההתמחות שלי התקיימה ביחידת הממ"מ בפיקוח התקציבי של כנסת ישאל, שכן רציתי להגיע ליחידת הממ"מ מכיוון שזהו מקום בו ניתן לרכוש ידע רב, ניסיון חדש, הזדמנויות, להכיר אנשים חדשים ומעניינים.

למי שלא יודע מה היא יחידת הממ"מ, מדובר ביחידת המחקר והמידע, המספקת לחברי הכנסת, לוועדת הכנסת ולמחלקותיה השונות שירותי מחקר ומידע. כך למעשה היחידה משמשת גורם מרכזי בהליכי החקיקה,בפעולות הפיקוח על הרשות המבצעת ובדיון בנושאים הנמצאים על סדר היום הציבורי והלאומי

בימים הראשונים בכנסת אחזה בי התרגשות רבה- מהמעמד, מהמקום וגם הציפיה לבאות.
לאחר שבועיים קיבלתי את כרטיס הכניסה הקבוע שלי כדי שאוכל להיכנס לכנסת כמו כל עובד אחר – התחושה באותו הרגע הייתה התרגשות והבנה שזהו, אני רישמית חלק מהדבר הגדול װהזה שנקראת כנסת ישראל.
קיבלו אותי במחלקה בזרועות פתוחות, בחום ובאהבה. ביום בו הייתי מגיעה לכנסת הייתי מקבלת משרד, מחשב ומקבלת משימות לאותו היום, הייתי מגיעה לכנסת בימים בהם לא הייתי לומדת.
ביום בו הגעתי לכנסת הייתי נשארת עד כמה שניתן, כדי שאוכל לנצל את זמני שם כמו שצריך ולעזור כמה שאפשר. בדרך כלל הייתי נשארת אחרי שעות העבודה הרגילים של העובדים. היו פעמים בדרכי לצאת מהכנסת ששמעתי את חברי הכנסת במליאה, דנים בנושאים על סדר היום עד השעות המאוחרות של הלילה, זה היה נחמד לשמוע ולראות.

באותו יום בו הייתי בכנסת הייתי מאוד נהנת, זה היה סוג של סטופ, ניתוק במובן מסויים מהלימודים, מהעבודה והתחייבות נטו למקום בו אני נמצאת.

יש אווירה מיוחדת בכנסת, כאילו הכנסת היא עולם בפני עצמה – ועם הזמן באמת מגלים שהיא כזאת.

המשימות עצמן שבוע אחר שבוע – איתגרו ועוררו להרבה סקרנות מהצד שלי.

כשהגעתי ליחידת הממ"מ לא ידעתי מה צריך לעשות, ואיך עושים את המשימות. הממונים עליי במחלקה עזרו לי והסבירו לי במסודר איך להתחיל ואיך זה צריך להראות ולמה כל חבר כנסת מצפה בסופו של דבר בכל משימה.

בכל פעם מחדש זאת משימה אחרת שמצריכה מידע ואופי הגשה שונה, זה משתנה מחבר כנסת לחבר כנסת אחר.

בנוסף הייתה אפשרות להיכנס ולהיות חלק מהוועדות שהתקיימו בכנסת – הוועדות שהיו רלוונטיות אליי היו וועדת הכלכלה ווועדת הכספיים. מאוד מעניין להיכנס לוועדה כזאת ולראות את ההתנהלות של חברי הכנסת, לשמוע איזה נושאים עומדים על פרק היום, איך ההחלטות מתקבלות, לשמוע את הדעות של כל חבר כנסת ולהיות חלק מההתנהלות של הוועדה בלייב.

אני ממליצה בחום רב על הפרויקט, ויכולה להעיד על עצמי כי זה פתח אותי לתחומים שלא הכרתי ולהרבה מידע חדש מבחינתי – אם זה מידע על תחומים שונים שקשורים בארץ שלנו, אם זה מידע על מפלגות שקיימות בכנסת, דעה של כל אחד ואחד מחברי הכנסת ומה הם מקדמים, התנהלות הכנסת עצמה, וועדות שונות ונושאים שונים שדנים עליהם בכנסת שלא ידעתי כלל שישנה אפשרות להשתתף בוועדות כאלו.

אני מאוד נהניתי מההזדמנות שניתנה לי ומהזכות להיות חלק מהכנסת אפילו אם לזמן קצר. בנוסף אני רוצה להודות לצוות המכללה המדהים שתמך, עזר והיה לי למענה ולעזרה לכל נושא שהוא.

ללא שם

תודה רבה על הזכות הגדולה שהענקתם לי,

אלמוג שדה.

תגובות סגורות.