שם הכותב: תאריך: 31 ינואר 2013

תומר מאיר, בוגר מחזור תשע"א של תכנית מצטייני הנשיא, מספר בדף הפייסבוק של המסלול האקדמי המכללה למנהל על יוזמתו האישית בהקמת מיזם התנדבות. 

עד לאחרונה, כמות גדולה של אוכל טרי הייתה נזרקת לפחי הזבל במכללה מדי יום. הודות ליוזמה מבורכת של בוגר תכנית מצטייני הנשיא אוכל זה לא ייזרק עוד לפחים. מעתה, בכל יום במשך כל ימות השבוע, חברי תכנית מצטייני הנשיא אוספים ומחלקים מאפים וכריכים לעובדי הניקיון ועובדי הקבלן במסלול האקדמי המכללה למנהל. המאפים והכריכים נתרמים על ידי בתי העסק השונים.

"בסיום אחד המפגשים בתכנית מצטייני נשיא, התנדבתי לדאוג לשאריות המזון מהקייטרינג ולהעבירם למי שימצא בהם צורך. הסתובבתי בבניין מינהל עסקים, עברתי מקומה לקומה ואף נכנסתי לחלק מהכיתות. לא מצאתי אף אחד. בחלוף מספר דקות, באחת הקומות, הבחנתי באחת המנקות יושבת בפינה. היא ישבה שם מכונסת בעצמה. עייפה בסיום יום עבודה מפרך. ניגשתי אליה והצעתי לה את שאריות המזון מהמפגש. תחילה היא כלל לא הבינה את כוונתי. אך לאחר מספר שכנועים היא הסכימה להתלוות אליי לכיתה. כשראתה המנקה את האוכל והשתייה שעל השולחן נפערו עיניה לרווחה. חיוך גדול הבזיק על פניה וניכר כי מצב רוחה משתנה. עזרתי לה לאסוף את האוכל והשתייה ולהעבירם לחדר השירות. השנייה הזאת, הרגע הזה, של החיוך והכרת תודה מצד המנקה גרמו לי אושר רב, סיפוק ועוד קצת פרופורציה בחיים.

בעקבות כך, עלתה בי המחשבה, מדוע אין אנו תורמים את שאריות המזון בבתי העסק לעובדי הניקיון באופן קבוע?
לאחר מספר חודשים של הכנות ותיאומים יצא המיזם אל הפועל. כך, במשך שישה ימי עבודה בשבוע, חברי תכנית מצטייני נשיא אוספים כריכים ומאפים מבתי העסק במכללה ומחלקים אותם לעובדי הניקיון ועובדי הקבלן במכללה. חלוקה זו נעשית בסוף יום עבודה ומאפשרת לעובדי הניקיון לקחת את המזון לביתם".
(תומר מאיר, בוגר מחזור תשע"א של תכנית מצטייני הנשיא – יוזם מיזם ההתנדבות).

חלוקת מזון לעבדי קבלן

 

 

חלוקת מזון לעבדי קבלן

 

תגובות סגורות.