שם הכותב: תאריך: 24 פברואר 2013

עיגול לטובה הינה עמותה ללא כוונות רווח שקמה לפני כ-3 שנים כיוזמה להנגשת הפילנתרופיה לעם וכדרך לפתח תרבות של תרומה וקירוב האזרחים למעגל הנתינה. ובכך המטרה הייתה לקדם את החברה האזרחית בישראל ולייצר עתיד טוב יותר לכולנו. בשנה האחרונה עברה העמותה כברת דרך שכללה מהלך מיתוג מחדש שנעשה ע"י חברת פירמה אשר במהלכו חודדה האסטרטגיה ודרך הפניה לעמותות וללקוחות הסופיים- המעגלים.

העמותה מאפשרת, באמצעות הוראה קבועה, לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי בסכום שאינו עגול, ואת האגורות לתרום לעמותה או מטרה הקרובים ללב התורם. כל הכסף שנאסף עובר במלואו לעמותות שהתורם בחר. בעיגול לטובה כ-96 עמותות כך שכל אחד יכול למצוא את העמותה לה ירצה לתרום. העמותות העומדות לבחירת התורם עברו בחינת שקיפות של עמותת מידות, ונכללו ברשימה לאחר סינון קפדני ע"י ועדה ציבורית בראשותו של נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר , השופט מאיר שמגר.

עיגול לטובה-לאסוף שקל אחד ממיליון איש במקום מיליון שקל מאיש אחד.

לרגל 3 שנות קיומה של עמותת עיגול לטובה, הוזמנו נציגי עמותות החברות במיזם, ואני כנציגת עמותת עלה בתוכן, למתחם שיתופים, למפגש ראשון מסוגו שמטרתו הייתה יצירת שיח ועבודה משותפת בין עיגול לטובה לעמותות השונות, כחלק מהגשמת החזון של פילנתרופיה רחבה ואפקטיבית.

במפגש סקרו ארני פטרושקה, ממייסדי  עמותת עיגול לטובה, ודנה ארגוב- טיקוצקי– מנכ"לית העמותה,את הדרך שעשתה העמותה מאז שנוסדה לפני שלוש שנים, וכן את הרעיון שעומד מאחורי עיגול לטובה שאומר שגם תרומה קטנה, בסכום השווה לכל כיס, יכולה להשפיע ובטווח הארוך תגרום לכל תורם להיות מעורב יותר ותיצור חברה טובה יותר. בעיגול לטובה לא מדברים רק על הכסף הקטן אלא נותנים דגש על השינוי הגדול, כל אחד יכול לתת מעט להעניק הרבה ולהשפיע על הדברים שחשובים לו באמת.

דנה ארגוב- טיקוצקי הדגישה כי העמותות החברות במיזם יכולות, בפעילויות שיווקיות ויוזמות מקוריות, להגדיל את מעגל התומכים שלהם ואת כמות התרומות השנתית. עוד הוסיפה מנכ"לית הארגון כי יותר נכון וצודק מבחינה חברתית לגייס שקל אחד ממיליון איש מאשר מליון ש"ח מאיש אחד.

הדגש בכנס היה על שיתוף ועל כן במהלכו הציגו נציגי עמותות נבחרות את הדרכים שלהם להשיג מעגלים לעמותה, העמותות שנבחרו היו שונות ומגוונות אך דבר אחד איחד ביניהן- האמונה של כל הנוגעים בדבר בעיגול לטובה ככלי לגיוס כספים ובחשיבה על גיוס המשאבים לטווח הארוך. כמובן שעלו מספר אתגרים, האתגר הבולט בניהם היה חוסר היכולת לשתף את המעגלים השונים בנעשה בעמותות להן הוא תורם ובסיפורי ההצלחה וההתקדמות שנעשים בעזרת התרומות שנאספות במהלך השנה.

על מנת להעביר את כולנו לחשוב דיגיטלי ולהמשיך את הקשר בין עיגול לטובה לבין נציגי העמותות החברות במיזם, השיקה עיגול לטובה  את פורום העמותות בפייסבוק, במה לשיתוף של רעיונות ודרכים לגייס מעגלים. כיום כמה שבועות לאחר הכנס, הפורום שוקק פעילות ומוכיח את כוחה של הרשת החברתית ואת דבריו של ליאור צורף, שנתן הרצאה מעשירה בנושא חכמת ההמונים והדרכים השונות לעשות יותר בעזרת שיתוף רעיונות.

כנציגת עמותת עלה, המפגש הבלתי אמצעי עם קולגות מעמותות וארגונים נוספים מהמגזר השלישי היה מרתק. ההפריה ההדדית והרצון הטוב של כולם הביא להצלחת המפגש. כולי תקווה שנצליח לצרף כמה שיותר מעגלים ליוזמה של עמותת עיגול לטובה ובכך נגדיל את מעגל הנתינה.

אז למה אתם מחכים? כל מה שמפריד בניכם לבין האפשרות להתחיל להשפיע הם ארבעה צעדים פשוטים. כנסו לאתר, תשקיעו 60 שניות ותתחילו לעשות טוב.

www.igul.org.il

עיגול לטובה

תגובות סגורות.