שם הכותב: תאריך: 18 מאי 2015

שמי אריאלה מאיר ואני מתמחה במרכז לאחריות תאגידית-חברתית במכללה למנהל.

לפני שהגעתי לראיון עם נתי, מנהלת המרכז לאחריות תאגידית, ניסיתי קצת לברר מה תפקיד המרכז ומה זו בכלל אחריות תאגידית וחברתית. כמו שקורה לרוב האנשים הדבר הראשון שקפץ לי לעניין היה "מיחזור, מיחזור, מיחזור"

אז מה זה באמת?

 

לאחר שצוותתי לנתי כמתמחה והתחלתי להגיע לפגישות בנושאים שונים, פגשתי מלגאים של המרכז, נחשפתי לפרוייקטים נוכחיים ועתידיים ואף גיליתי על מספר פרוייקטים של המכללה ששייכים למרכז שלא ידעתי לשים את האצבע מי אחראי עליהם (כגון פחי המחזור המפוזרים בקמפוס, פרוייקט "העץ הנדיב" שיצא בקרוב לפועל ואף "יום הניקיון ההפוך" המפורסם משנה שעברה).

עדיין קשה לי להסביר מה היא בדיוק אחריות תאגידית אבל אני יודעת להגיד שנכנסים תחת תחום זה המון נושאים חשובים כמו קיימות, עזרה לזולת,  אתיקה בעסקים ועוד הרבה נושאים. נושאים אלו חשובים לתאגידים כיוון שאנו חיים היום בחברה שעם השנים הופכת ליותר שיפוטית וצינית וכל מידע חדש שמתגלה על עסק משפיע על דעת הקהל. בעולם של היום הדגש על קיימות הרבה יותר רחב ולאט לאט ובלי לשים לב הנושאים הללו נהיים מאוד בולטים וחשובים.

לאור החשיבות הזו, נדהמתי לגלות עד כמה קשה להרים כל פרויקט ואיזו בירוקרטיה קשה צריך לעבור בשביל לקבל פרסום של ארוע במכללה, תשובות מהמעורבים בפרוייקט או אפילו בשביל לקבוע פגישה בכל נושא שהוא.

איך מרכז כל כך חשוב מקבל כל כך מעט חשיפה?

לאחרונה, עקב פעילות שוטפת של מלגאי המרכז וסטודנטים פעילים, ישנו שינוי מהותי במספר הפרוייקטים המדוברים ובחשיפה שהמרכז מקבל. אפשר לראות שהמחויבות וההתעניינות של הסטודנטים במכללה עולה. מפחי המיחזור המפוזרים בקמפוס (תרומתם של בנק הפועלים) לפרויקט הספריה החברתית של אלון כוהן ועד למחלקת מעורבות חברתית באגודה ניתן לראות פרויקטים רבים ששמים דגש על סביבה ירוקה, קיימות ועזרה לזולת.

הפרויקט בהובלתי מתקרב ובא. ב-28.5.15 נקיים "הפנינג קיימות" במכללה.

איך זה הולך להיות?

כל הסטודנטים וסגל המכללה מוזמנים להביא פריטי אופנה, ספרים, כלי בית וכל דבר במצב טוב שאינו נמצא בשימוש ובתמורה, יוכלו לקחת פריטים אחרים וכך להעביר הלאה ולקבל דברים שכיום עומדים סתם ללא שימוש.

ללא שםtg

אני מקווה שבעתיד, בעזרת סטודנטים חדשים שירצו לקחת חלק ולהיות שותפים, יצליח המרכז לאחריות תאגידית חברתית להתפתח ולגדול עוד ולהביא לאור פרוייקטים רבים שיעשו שינוי ויותירו את חותמם במכללה.

תגובות סגורות.