שם הכותב: תאריך: 04 יולי 2015

מעתה הסטודנטים הלומדים במסלול האקדמי המכללה למינהל יהנו מטעינה סולארית חופשית של מכשירי הנייד והטאבלט שלהם, באמצעות "עצים סולאריים" שהוצבו ברחבי הקמפוס, פרי רעיונם של קבוצת סטודנטים ממרכז היזמות NOVUS הפועל בביה"ס למינהל עסקים של המכללה למינהל. הסטודנטים עופר אורינגר, ורד דודמן וירדן קרקו , והמנטור שלהם, מר ינון לנדנברג, פיתחו את המיזם ששמו re:charge, במסגרת לימודיהם במרכז היזמות ובמסגרת שיתוף הפעולה והליווי של המרכז לאחריות תאגידית בבית הספר למנה"ע של המכללה ובנק הפועלים –  האגף לאחריות חברתית, וזאת כחלק משיתוף הפעולה בין המרכז לבנק הפועלים לקידום סדר יום סביבתי חברתי. הפיתוח המשותף ייצור גל ראשון של עצים סולאריים כתרומה להגברת המודעות לשימוש באנרגיות חלופיות ולשירות הסטודנטים.

unnamed (1)

המיזם re:charge מציע טעינה חופשית לסמרטפון ולטאבלט על בסיס אנרגיה סולארית הנטענת באמצעות פנלים סולריים למצבר בבסיס המתקן. הוא מעוצב בדמות "עץ", המאפשר ישיבה סביבו ל-12 אנשים בו זמנית. הטעינה מתבצעת  באמצעות חיבור USB, כבל שהמשתמש מביא עימו. לצד הטעינה, עמדת העץ הסולארי כוללת, כחלק מעיצובה, ספסל הקפי ושולחן קטן כך שהיא מזמינה שיח ומקום להתכנסות יום-יומית וייחודית לסטודנטים במכללה למינהל. הסטודנטים שפיתחו את המיזם מאמינים בהגברת המודעות לאנרגיה ירוקה ולשימוש בה.  מימוש הרעיון הוא עדות מוחשית ליכולת הסטודנטים ליצור שינוי משמעותי לסביבה ולחברה. עיצוב העץ הסולארי ופיתוחו נעשה במפעל שגב שביבנה.

 

מרכז היזמות NOVUS של המסלול האקדמי המכללה למינהל, במסגרתו פותח המיזם re:chargeהמכונה גם "העץ הנדיב", מקיים השנה את שנת פעילותו החמישית, וזאת לאחר שורת הצלחות מחוץ לשדה האקדמי של המיזמים שנוסדו בו. בראש מרכז היזמות עומדת מומחית בינל' ליזמות,  פרופ' דפנה קריב. מרכז היזמות כולל חשיבה, פיתוח ובניית מיזמים על ידי קבוצות של סטודנטים, תוך ליווי מנטורינג אישי על ידי בכירים במשק בהישראלי, ובהם: מנכ"ל גט, סמנכ"ל בזק, מנכ"ל קרן קסניה ועוד. אלו,  מסייעים לסטודנטים לפתח את מיזמיהם לאורך כל  שלביהם באווירה יצירתית ותומכת, תוך סיוע בקשרים רלוונטיים למגזר העסקי. לצד הליווי האישי, מעניק מרכז היזמות לסטודנטים הלוקחים בו חלק גם כיתות אומן, מפגשים מעוררי השראה עם יזמים סדרתיים וחשיפה למשקיעים.

תגובות סגורות.