שם הכותב: תאריך: 06 אפריל 2017

שם: מיכל אוחיון אברם

מאיפה בארץ? ירושלים (במקור ממעלות)

מה התואר שאת לומדת אליו? תואר שני בכלכלה יישומית

מה הקשר שלך לאחריות חברתית תאגידית? אני מאמינה מאוד ברעיון של אחריות חברתית תאגידית. הרעיון שכל ארגון או תאגיד צריך לקחת בחשבון את ההשלכות של פעילותו על מגוון התחומים החברתיים הקשורים אליו, בין אם מדובר בזכויות עובדים, שמירה על הסביבה או העסקת נשים. בעבר, לקחתי חלק במאבקי עובדים ובהנגשת מקומות בילוי לבעלי נכויות שונות. כיום אני כותבת פוסטים בתחום מטעם המרכז לאחריות חברתית תאגידית.

איזה שינוי הכי תרצי לראות שקורה בחברה הישראלית היום? שאלה טובה, יש לי רשימה די ארוכה. אתמקד בתחום דיני העבודה – שיפור שוויון בין נשים לגברים במשכורות ובשמירה על זכויות עובדים בכל הענפים והעיסוקים.

אילו פרויקטים את מתכננת לנו לשנה ההנוכחית? אני משתדלת לגוון את הנושאים שאני כותבת עליהם בפוסטים לבלוג, ולגעת בכל מיני סוגים של ארגונים וסוגים שונים של אחריות חברתית תאגידית, גם כדי לגוון ולהעשיר את עצמי וגם על מנת להעשיר את הקוראים.

אילו פרויקטים את חולמת להוביל בעתיד? אשתדל לחשוב על משהו שאני באמת יכולה להוביל מהמקום שיותר קל לי – הגברת מודעות לנושאים פיננסיים (בעיקר חיסכון פנסיוני) בקרב כלל האוכלוסייה ובעיקר בפריפריה.

מה את מאחלת שיתרחש עוד השנה?? שתהיה שנה חברתית יותר, שנה של התקדמות, של יותר רווחה כלכלית ליותר אנשים והנגשה של חינוך ראוי לאוכלוסייה רחבה ככל האפשר.

כיצד את רואה/מבינה את תחום/עולם האחריות חברתית תאגידית? ככל שאני מכירה את התחום, אני חושבת שהראייה של אחריות חברתית תאגידית צריכה להיות חלק מכל ארגון באשר הוא. עם זאת, אני חושבת שבגלל שזו יוזמה של הארגונים ולא חובה, זה שינוי שייקח זמן עד שכולם יכירו בו. מאמינה שזה יכול להוביל לחברה יותר טובה, אבל הדרך עוד ממש ארוכה. ​

ספרי לנו על ארגון חברתי שאת מעריכה את פועלו​: עמותת "במעגלי צדק" – עמותה הפועלת לקידום צדק חברתי, בדגש על הנגשת מקומות בילוי ושמירה על זכויות עובדי קבלן. גילוי נאות – התנדבתי בעמותה מספר שנים בעבר ונהניתי להיות חלק מהעשייה בה.

שייך לנושאים: אחריות תאגידית

תגובות סגורות.